Būdamas 86 metų mirė diksilendo džiazo klarnetininkas Pete'as Fountainas

2011 m. Kovo 8 d. Failo nuotraukoje muzikantas Pitas Fontanas iš plaukiojančio plūdurio mėtosi karoliukais, kai jo pusiau greito vaikščiojimo klubas žygiuoja Šv. Karolio prospektu Naujajame Orleane per Užgavėnes.2011 m. Kovo 8 d. Failo nuotraukoje muzikantas Pitas Fontanas iš plūdės mėtosi karoliukais garbintojui, kai jo „Pusiau greito vaikščiojimo klubas“ Užgavėnių dieną žygiuoja Šv. Karolio prospektu Naujajame Orleane. (AP nuotrauka/Patrick Semansky) FILĖ - Šioje 2010 m. Vasario 16 d. Failo nuotraukoje Pitas Fontanas duoda tostą, vedamas savo pusiau greito vaikščiojimo klubą Naujojo Orleano gatvėmis. (AP nuotrauka/Billas Haberis)

Šeštadienį nuo širdies nepakankamumo mirė klarnetininkas Pete'as Fountainas, kurio diksilendo džiazo virtuoziškumas ir nenumaldomas sąmojis jį mylėjo gimtajame Naujajame Orleane ir pelnė dešimtmečius nacionalinės televizijos šlovės. Jam buvo 86 -eri.

Benny Harrellis, „Fountain“ žentas ir vadybininkas, sakė, kad Fountain mirė šeštadienio šeštadienį Naujajame Orleane.

Savo nuoširdžiu ir užkrečiamu juoku Fontanas buvo laimingo Naujojo Orleaniečio, žinančio, kaip leisti geram laikui, įkūnijimas. Televizijos gerbėjams jis buvo gerai žinomas per pasirodymus Lawrence'o Welko ir Johnny Carsono laidose. Net jo bliuzas turėjo linksmą natą.Naujajame Orleane jis daugelį metų turėjo klubą Burbono gatvėje. Tradicijoms skirtame mieste jo kasmetinis žygis per prancūzų kvartalą su pusiau greito vaikščiojimo klubu buvo siaubingas Naujojo Orleano ritualas-tokio, kurio jis retai praleisdavo net tada, kai buvo bloga sveikata.

Fontanas, dažnai skiriantis laiką tarp Naujojo Orleano srities ir Misisipės įlankos pakrantės, patyrė siaubą, kai 2005 m. Rugpjūčio mėn. Uraganas „Katrina“ sunaikino jo namus Sent Luiso mieste, Misisipėje. Bet jis liko optimistiškas. 2005 m. Pabaigoje, po kelių laikinų namų, jis apsigyveno Hammonde, Luizianoje, laikraščiui „The Daily Star“ sakė: „Mes išaugome nuo 10 000 kvadratinių pėdų iki 1 500. Tai tikrai vadintumėte mažinimu.

Paauglystėje Fontanas profesionaliai pradėjo žaisti Bourbon gatvėje. Kadaise jis pavadino savo konservatorija baisių striptizo klubų, muzikos klubų ir barų gatvę. Ankstyvaisiais metais jis gastroliavo šalies mastu su Diksilendo kunigaikščiais ir velioniu trimitininku Al Hirt. Tikroji šlovė atėjo 1957 m., Kai jis prisijungė prie „The Lawrence Welk Show“ kaip „Headliner“.

„Fountain“ dešimtmečius kasmet koncertavo Las Vegase, iš pradžių „Tropicana“ 1960–70 -aisiais, vėliau - „The Orleans“.

Jo įrašas „Just A Closer Walk With Thee“ 1959 metais buvo parduotas daugiau nei pusė milijono egzempliorių. Jis įstrigo kaip neoficiali teminė daina ir netgi pavadino savo autobiografiją „Closer Walk“. Jo versija buvo tokia populiari, kad jis pusiau skundėsi, kad publika jo neišleis iš scenos, kai jis dar negros.

Laukimo susitarimai buvo laukiami. Harrell sakė, kad Prancūzijos kvartalo Šv. Luiso katedroje planuojamos laidotuvių mišios.

Po jo mišių turėsime dideles džiazo laidotuves, sakė Harrell.