Zona be glitimo

41301974130197

Kai 2001 m., Būdama 18 metų, Jennifer Sullivan buvo diagnozuota celiakija, ji ir jos šeima buvo beveik vieni.

„Tai buvo tikrai reta“, - prisiminė Sullivanas. „Nebuvo jokios informacijos apie tai“. Didžiąją dalį jos šeimos narių buvo galima rasti internete, o didžioji dalis buvo klaidinga.

Jos sunkios anemijos priežastis beveik šešis mėnesius neišvengė gydytojų, kol ji nebuvo nukreipta pas gastroenterologą, kuris nustatė problemą. Dėl netoleravimo glitimo (baltymo kviečiuose, miežiuose ir rugiuose) jos plonoji žarna nesugeria maistinių medžiagų taip, kaip turėtų.Sullivano mama pradėjo eksperimentuoti su patiekalais, kuriuos galėjo valgyti paauglys, tačiau viskas buvo nelengva ir valgyti beveik neįmanoma. Kai ji pradėjo susitikinėti su savo būsimu vyru, „jam nusibodo, kad kiekvieną kartą, kai eidavome į pasimatymą, valgydavau žemės riešutų sviestą“, - prisiminė Sullivanas. - Vis dėlto buvau pigus pasimatymas.

Praėjus beveik devyneriems metams, viskas labai pasikeitė. Parduotuvėse, tokiose kaip „Whole Foods Market“, yra daugybė maisto produktų be glitimo, tačiau ši niša taip pat tapo pagrindine-tokių pagrindinių gamintojų kaip „Betty Crocker“ ir „Anheuser-Busch“ produktai be glitimo.

„General Mills“, kuriai priklauso „Betty Crocker“, kepimo produktų skyriaus rinkodaros vadovė Dena Larson teigė, kad bendrovė buvo paskatinta kurti produktus be glitimo, nes keli darbuotojai arba netoleruoja glitimo, arba turi giminaičių. Jos teigimu, darbuotojus sukrėtė tai, kad žmonės, jautrūs gliutenui, buvo pašalinti iš „saldžių gyvenimo akimirkų-šeimos akimirkų dalijantis pyragu, kad galėtų išlipti iš autobuso apdovanoti savo sūnų sausainiu. Tai yra dalykai, kuriuos mes laikome savaime suprantamu dalyku, tačiau emocinga, kai tuos dalykus atimame iš tavęs “.

Produktų kūrimas vyko greitai - „nes buvome labai nukreipti“ - ir jie buvo pristatyti birželio mėn. Padidėjęs žinomumas taip pat paskatino „General Mills“ specialioje svetainėje www.LiveGlutenFreely.com išvardyti 200 savo produktų be glitimo.

Ir jei atrodo, kad diagnozuojama daug daugiau įvairių rūšių glitimo netoleravimo atvejų, tai tikriausiai dėl to padidėjęs sąmoningumas, sakė gastroenterologas Brentas Burnette.

„Sunku pasakyti, ar diagnozė didėja, ar gydytojai yra labiau įgudę ieškoti ligos“, - sakė Burnette. „Tyrimai rodo, kad dabar ji labiau paplitusi nei bet kada anksčiau“.

Glitimo netoleravimas yra įvairių tipų ir laipsnių. Celiakija, sakė Burnette, yra imuninis atsakas, kai „jūs tikrai pažeidžiate plonąją žarną“. Taip pat yra alergija kviečiams, o kiti žmonės turi švelnesnį netoleravimą ir tiesiog jaučiasi geriau, jei vengia kviečių produktų.

Didžiojo sprogimo teorija rodo grynąją vertę

Daugelis žmonių, manančių, kad jie netoleruoja glitimo, iš tikrųjų yra diagnozuoti patys, tačiau Burnette teigė, kad laikantis dietos be glitimo nėra didelio pavojaus, net jei tai nėra mediciniškai būtina.

„Nepasakyčiau, kad yra tikras pavojus“, - sakė jis. „Žmonės, besilaikantys dietos be glitimo, tikriausiai pasakys, kad tai gali būti brangu“.

Burnette ir Sullivan sakė, kad savarankiškai laikytis dietos trūkumas yra tas, kad vienintelis būdas gauti medicininę diagnozę yra grįžti prie dietos, kurioje yra glitimo, o daugelis nenori to daryti, jei jaučiasi sveikesni. dieta.

Celiakiją galima diagnozuoti atliekant kraujo tyrimus, nors „auksinis standartas būtų plonosios žarnos biopsija, kurią galima atlikti per EGD“, arba ezofagogastroduodenoskopija, atliekama įkišus instrumentus į gerklę, sakė Burnette.

„Tikroji celiakijos eiga labai skiriasi tarp žmonių“, - pažymėjo Burnette. „Kai kurie simptomai gali būti minimalūs; kiti gali turėti rimtų problemų, kai gali įgyti limfomą ir reikalauti plonosios žarnos skrodimo. Tai gali būti labai iškraipanti liga “.

Sullivan diagnozė buvo nustatyta likus trims dienoms iki 19-ojo gimtadienio, o jos mama išplakė pyragą be glitimo, kurio receptą ji rado internete.

„Ačiū Dievui už mamytes“, - sakė ji.

Tačiau šiais laikais viskas yra lengviau. Sullivan vadovauja Las Vegaso celiakijos palaikymo grupei, kuriai, jos teigimu, priklauso beveik 600 narių. Ji pažymėjo, kad „Whole Foods“ parduotuvėje, esančioje 100 S. Green Valley Parkway, Hendersone, yra vienas didžiausių maisto produktų be glitimo pasirinkimas rajone, tai patvirtino parduotuvės rinkodaros specialistė Megan Murray. Murray sakė, kad priežastis yra „beveik todėl, kad paklausa yra. Sulaukiame tiek daug klientų, kuriems diagnozuota celiakija ar alergija kviečiams ir kurie yra tokie nusivylę, kad neranda daiktų kitose parduotuvėse. Mes stengiamės gauti kuo daugiau naujų produktų “.

Restoranai taip pat patenkina poreikį; grandinės, tokios kaip P.F. „Chang's“ ir „Sammy's Woodfired Pizza“ siūlo patiekalus be glitimo.

Rory Palmeri, „Gaetano's Ristorante“, esančio 10271 S. Eastern Ave, Hendersone, savininkė sakė, kad siūlo makaronus be glitimo, kurie yra virti atskirai nuo įprastų makaronų, kad būtų išvengta kryžminės taršos.

„Mes stengiamės priimti žmones, turinčius šių problemų, kad jie turėtų kur pavalgyti ir nebijoti“, - sakė Palmeri.

Joe Mastersonui, „Lazy Joe’s Fish and Chips“ savininkui, adresu 7835 S. Rainbow Blvd., atvykimas į meniu, kuriame daugiau nei 90 procentų nėra glitimo, buvo labiau linkęs. Kai jis atidarė savo restoraną, Mastersonas sakė, kad tai buvo duonos receptas, kuris jo šeimoje buvo daugiau nei 70 metų ir pagrįstas kukurūzų miltais.

„Kai įdėjau savo (kukurūzų) miltų, buvo parašyta„ be glitimo “,-sakė Mastersonas. „Tai buvo tie patys miltai, kuriuos naudojo mano tėtis. Tuo metu dar nežinojome, kad šiandien jis vaidins svarbų vaidmenį mūsų versle, nes klientai atvyksta į miestą iš tokių vietų kaip Florida ir Ilinojus, ieškodami jo, radę nuorodų į „Lazy Joe“ internete.

Štai receptas be glitimo. (Daugiau žr. Www.lvrj.com/taste.)

KOKOS SUTARČIŲ TORAS be glitimo

3 stiklinės grietinėlės, atšaldytos (padalytas naudoti)

9 uncijos baltojo šokolado, stambiai supjaustyto

kokia yra Danielio Negreanu grynoji vertė

2 arbatinius šaukštelius kokoso arba auksinio romo

1/8 šaukštelio smulkios jūros druskos

13/4 puodelių migdolų miltų

2 šaukštai kokoso miltų

10 didelių kiaušinių, atskirti kambario temperatūroje

1 šaukštas kokoso arba auksinio romo

2 puodeliai konditerijos cukraus, persijoti

1/4 šaukštelio dantų akmenų grietinėlės

1/4 šaukštelio smulkios jūros druskos

2 puodeliai (3 uncijos) nesaldintų kokoso drožlių, padengimui

Atvėsinkite maišytuvo ir plaktuvo priedą arba didelį metalinį dubenį ir plaktuvus bent 15 minučių.

kiek vertas snoop dogg 2016 m

Nedideliame puode ant vidutinės ugnies užvirkite 1 puodelį grietinėlės. Perkelkite baltąjį šokoladą į vidutinio karščiui atsparų dubenį, supilkite karštą grietinėlę ir išplakite iki vientisos masės. Supilkite romą ir druską. Leiskite atvėsti kambario temperatūroje, kol šiek tiek sutirštės, maždaug 1 valandą.

Atšaldytame elektrinio maišytuvo dubenyje su plakimo įtaisu vidutiniškai dideliu greičiu plakite likusius 2 puodelius grietinėlės, kol plakinis paliks žymių, tačiau kremas ne visai sulaiko minkštas smailes, 6–8 minutes. Išjunkite maišytuvą, tada įpilkite baltojo šokolado mišinio ir plakite, kol susidarys standžios smailės, maždaug 5 minutes. (Neperplakite, kitaip kremas sutirštės.) Šaldykite šaldytuve, kol sutvirtės, maždaug 3 valandas. (Šerkšną galima paruošti iš anksto ir šaldyti, uždengti iki 8 valandų.)

Kol glaistas atvės, pasigaminkite pyragą. Įkaitinkite orkaitę iki 350 laipsnių. Trijų 9 colių pyragaičių dugną išklokite kepimo popieriumi.

Dideliame dubenyje sumaišykite migdolų ir kokoso miltus.

Dubenyje su elektriniu maišytuvu su plakimo įtaisu dideliu greičiu plakite kiaušinių trynius iki šviesiai geltonos ir purios, 2–3 minutes. Sumažinkite greitį iki vidutinio ir įmaišykite romą ir cukrų, išskyrus 1 šaukštą. Nubraukite dubenį, tada padidinkite greitį iki didelės ir plakite iki blyškios ir tirštos, maždaug 1 minutę. Sumažinkite greitį iki mažo ir palaipsniui įpilkite miltų mišinio, nuvalykite dubenį ir ranka įmaišykite paskutinius miltus. Atidėti.

Švariame sausame elektrinio maišytuvo dubenyje su plakimo įtaisu vidutiniu greičiu plakite kiaušinių baltymus iki labai putų, maždaug 1 minutę. Įmaišykite grietinėlę iš tartaro, druskos ir likusį 1 šaukštą konditerijos cukraus. Padidinkite greitį iki vidutinio greičio ir plakite, kol baltymai sulauks standžių smailių, maždaug 2 minutes. Supilkite 1 puodelį išplaktų kiaušinių baltymų į trynių mišinį, kad pašviesėtų, tada atsargiai įmaišykite likusius baltymus. Paskirstykite tešlą tarp keptuvių, lyginimo viršūnių ir kepkite, kol sluoksniai pasidarys aukso rudos spalvos, o centre įkištas dantų krapštukas bus švarus, nuo 20 iki 25 minučių. Apverskite keptuves ant vielos stovų ir visiškai atvėsinkite bent 1 valandą. Norėdami atlaisvinti peilį aplink pyrago sluoksnius, apverskite jį ant stovo ir nulupkite pergamentą.

Sluoksniuokite tortą, naudodami 1 stiklinę glazūros tarp kiekvieno sluoksnio, tada uždenkite viršų ir šonus su likusia glazūra. Ant glazūros paspauskite kokoso drožles. Šaldykite, kol apledėjimas sutvirtės, bent 3 valandas arba per naktį.

Aptarnauja 12.

- Receptas iš epicurious.com.

APELSINIŲ RIEŠUTŲ RUOŠINĖ

2 puodeliai miltų mišinio be glitimo (receptas pateiktas)

3/4 puodelio cukraus

1/2 puodelio pieno

kiek pinigų turi Lebronas Džeimsas

1/2 puodelio apelsinų sulčių

1 kiaušinis

2 šaukštai sviesto, ištirpinto

2 šaukštai šviežiai tarkuotos apelsino žievelės

1 arbatinis šaukštelis kepimo miltelių be glitimo

1/2 šaukštelio soda

1/2 šaukštelio druskos

1/ puodelio kapotų graikinių riešutų

Įkaitinkite orkaitę iki 350 laipsnių. Sumaišykite visus ingredientus, išskyrus graikinius riešutus, dideliame dubenyje; plakite vidutiniu greičiu, kol gerai susimaišys. Įmaišykite graikinius riešutus. Supilkite į riebalais išteptą 8 x 4 colių kepimo formą. Kepkite 50–60 minučių arba tol, kol į centrą įdėtas dantų krapštukas bus švarus. Atvėsinkite 10 minučių; išimti iš keptuvės. Norėdami pagaminti miltų mišinį be glitimo, sumaišykite 2 puodelius ryžių miltų, 2/3 puodelio bulvių krakmolo, 1/3 puodelio tapijokos miltų ir 1 arbatinį šaukštelį ksantano dervos. Laikyti talpykloje su sandariai uždaromu dangčiu; prieš naudojimą išmaišykite.

Aptarnauja 12.

- Receptas iš „Land O'Lakes“ sviesto

VYČIŲ DATŲ SKILLET slapukai

1 puodelio sviesto

1 puodelis tvirtai supakuoto rudojo cukraus

1 (8 uncijos) pakuotės kapotų datulių

1 kiaušinis

kiek Jenna Jameson grynoji vertė

4 puodeliai saldinto kokoso drožlių

3 puodeliai ryžių kruopų be glitimo

1/2 puodelio susmulkintų maraschino vyšnių, nusausintos

1 šaukštas vanilės be glitimo

10 colių keptuvėje ištirpinkite sviestą; įmaišykite rudąjį cukrų ir datas. Nuimkite nuo ugnies. Įmaišykite kiaušinį; grįžti į šilumą. Virkite ant vidutinės ugnies, nuolat maišydami, kol mišinys visiškai užvirs (4–6 minutes). Virkite, nuolat maišydami, 1 minutę. Nuimkite nuo ugnies; įmaišykite 1 puodelį kokoso ir visus likusius ingredientus, kol sudrėkins. Leiskite pastovėti 10 minučių. Suapvalintus šaukštelius suformuokite į 1 colio kamuoliukus; apvolioti likusiuose kokosuose.

Padaro 5 dešimtis sausainių.

- Receptas iš „Land O'Lakes“ sviesto

PARAMOS GRUPE

Las Vegaso celiakijos palaikymo grupė susitiks 18.30 val. Sausio 22 d., „Whole Foods Market“, adresu 7250 W. Lake Mead Blvd. ekskursijai po parduotuvę, kryžminės taršos problemų aptarimui ir kviestiniam pranešėjui iš glitimo neturinčios kepyklos ir kavinės San Diege.