Istoriniai Hamblino namai siūlo pažvelgti į pasienio šeimų gyvenimą

22466422246642

Dauguma Pietų Jutos istorinių miestų gali pasigirti žavingomis regiono pionierių praeities struktūromis. Važiuokite gatvių tinkleliu, žyminčiu senąjį miestų, kurie buvo gyvenvietės pasienyje, branduolį, kad pastebėtumėte plyteles, akmeninius ir rąstinius pastatus nuo pirmųjų dienų. Kaimyniniai daugelio stilių Viktorijos laikų namai kilę iš vėlesnių metų, kai miestiečiai galėjo sau leisti daugiau lengvumo ir elegancijos.

Tvirti Jacobo Hamblino namai Santa Klaroje netoli Šv. Jurgio išlieka vienu geriausių pasienio statybos pavyzdžių rajone. Naudodami vietinį Pine slėnio kalnuose pjautą akmenį ir medieną, amatininkai prieš 145 metus pastatė kaimišką rezidenciją, o tyrinėtojas baigė vieną iš daugelio misijų ir taikos kūrimo ekspedicijų tarp vietinių genčių Juta ir Arizonoje.

Santa Klara yra Šv. Jurgio pakraštyje, maždaug už 125 mylių nuo Las Vegaso. Sekite Interstate 15 šiaurę 120 mylių, išvažiuodami į Bluff gatvę St. George. Pasukite į kairę ir sekite šią pagrindinę jungtį. Pasukite saulėlydžio link į Santa Clara bulvarą, kuris artėja prie senojo JAV greitkelio 91. Hamblino namai yra virš Santa Klaros upės Hamblin Drive.Dabar mormonų bažnyčiai priklausantis restauruotas būstas lieka atviras ištisus metus nemokamoms ekskursijoms su gidu. Apsilankykite namuose nuo 9 iki 17 val. žiemą. Pavasarį ir vasarą valandos tęsiasi iki vakaro. Lankytojai randa dviejų aukštų namą, aprūpintą pionierių laikų padargais ir apstatytą antikiniais elementais, daugelis originalių į Hamblino rezidenciją.

Lankytojai žvelgia į tai, koks buvo pasienio šeimų, kurios turėjo būti savarankiškos, gyvenimas. Hamblinai augino galvijus ir avis mėsai, lajui, kailiams, pienui ir vilnai. Jie augino vaisius, daržoves, grūdus ir vaistinius augalus. Jie verpė medvilnę, lininius linus ir vilną į siūlus ir verpalus, tada pynė audinius drabužiams, patalynėms ir staltiesėms, antklodėms ir kilimams.

Lankytojai taip pat mato, kaip buvo tvarkomas poligaminis namų ūkis, nes namas buvo pastatytas dviem žmonoms. Ohajo valstijoje gimęs Jacobas Hamblinas užaugo pionierius, padėdamas tėvui atidaryti naują žemės ūkio paskirties žemę Viskonsine. Jis vedė būdamas 20 metų ir sukūrė šeimą su pirmąja žmona Lucinda. Kai po dvejų metų jis prisijungė prie naujo tikėjimo, ji nepasidalino jo entuziazmu mormonizmui, bet sekė paskui jį iki Kanzaso. Kai 1850 m. Jis nusprendė su mormonais eiti į vakarus per prerijas į Jutą, ji liko už nugaros. Lucinda mirė 1853 m.

Hamblinas prisiėmė globą jų keturiems vaikams, vedė našlę su dviem vaikais Rachel Judd ir išvyko į vakarus. 1857 m. Jis vedė Priscilla Leavitt, o po Rachelės mirties 1864 m. Vedė Louisa Bonelli. Iš viso jis pagimdė 24 vaikus ir įsivaikino kelis Amerikos indėnus.

Hamblinas įsikūrė pirmiausia į pietus nuo Druskos ežero Tooele slėnyje, kur incidentas su nešaunančiu šautuvu per susirėmimą įtikino jį, kad jis turi susitvarkyti su indėnais derybų, o ne kraujo praliejimo būdu. Jis pradėjo ilgą karjerą kaip pasienio taikdarys, išmokęs kelias indų kalbas, kad palengvintų diplomatiją. Jo pastangos pagerino naujakurių mormonų ir kelių vietinių kultūrų santykius. Hamblinas keletą kartų išvyko į Hopi pueblos Arizonoje, vėl atidarydamas Tėvų perėją Kolorado upėje, vėliau žinomą kaip Lee keltas. Vienas didžiausių jo pasiekimų buvo sutarties su Navajos pasirašymas Fort Defiance forte Naujojoje Meksikoje 1870 m.

1855 m. Mormonų lyderis Brighamas Youngas pakvietė Hambliną tapti pionieriumi Pietų Jutos valstijoje ir bendradarbiauti su Paiute. Hamblinas padėjo pastatyti fortą prie Santa Klaros upės, kur dalį metų gyveno naujakurių šeimos, vėsesniuose kalnų slėniuose įkūrė vasarnamius. Hamblinas ir jo brolis Williamas įkūrė galvijų ir avių fermą už 35 mylių į šiaurės vakarus netoli Kalnų pievų, liūdnai pagarsėjusių 1859 m. Kalnų pievų žudynių vietoje.

1862 m. Pradžioje staigus potvynis sunaikino Santa Klaros fortą ir privertė Hambliną pradėti statyti didesnę rezidenciją aukštesnėje vietoje, baigtą 1863 m. per metus. Gerbiamas pasienietis tapo federaliniu bėgliu kaip poligamistas ir mirė Naujojoje Meksikoje 1886 m.

Margo Bartlett Pesek rubrika pasirodo sekmadieniais.

MARGO BARTLETT PESEKMORE STULPIAI