Richie Havens, atidariusi Vudstoko muzikos festivalį, mirė būdama 72 metų

Richie Havens vaidina 2008 m. Per 61 -ąjį tarptautinį kino festivalį Kanuose, Prancūzijoje. Havensas, kuris buvo atidarymo aktas Vudstoke, mirė nuo širdies priepuolio sulaukęs 72 metų.Richie Havens vaidina 2008 m. Per 61 -ąjį tarptautinį kino festivalį Kanuose, Prancūzijoje. Havensas, kuris buvo atidarymo aktas Vudstoke, mirė nuo širdies priepuolio sulaukęs 72 metų.

Mirė Niujorko liaudies dainininkė Richie Havens, kuri aplinkybių dėka įžengė į pagrindinę sceną kaip legendinio 1969 m. Muzikos festivalio „Woodstock“ atidarymo aktas. Jam buvo 72 metai.

Jis mirė pirmadienį nuo širdies smūgio savo namuose Džersio mieste, N.J., pasak jo užsakymo agento, „The Roots Agency of Westwood“ prezidento Timo Drake'o, N.J.

1969 m. Rugpjūčio 15 d. Vudstoko muzikos ir meno mugės atidarymo programoje numatyta penktoji vieta, Havensas ir du jo grupės nariai buvo skubiai pradėti tarnauti kaip kiti muzikantai, įskaitant planuojamą atidarymo aktą, folkroko grupę „Sweetwater“ - kovojo su eismu keliuose, vedančiuose į Makso Yasguro ūkį už Vudstoko, NYHavensas buvo vienas iš pirmųjų, atvykusių į atlikėjų pastatymo zoną netoliese esančiame Liberty, NY. Kai popietė praėjo, o minia, apskaičiuota 500 000 žmonių, laukė pasirodymo pradžios, koncerto organizatoriai įtikino Havensą kartu su jo gitaristu, Paulas Williamsas ir jo būgnininkas Danielis Benas Zebulonas, norėdami greitai nusileisti į festivalio sceną, su dviem konga būgnais ir dviem gitaromis įsisuks į sraigtasparnį.

Aš turėjau mažiausiai instrumentų ir mažiausiai vaikinų, - paaiškino Havensas 2008 m. Interviu „Bloomberg Television“ ir jie pasakė: „Richie, ar tu dabar pereitum?“ Aš pasakiau: „Taip, jau laikas, aš čia nuo tada 5 valandą ryto “.

Patekę į sceną Havensą, koncertų organizatoriai paprašė jo pradėti festivalį.

Tai turėjo būti Richie-aš žinojau, kad jis su tuo susitvarkys, o jo galinga, bet rami laikysena buvo būtent tai, ko mums reikėjo, kad nustatytume pakilimo toną,-„Woodstock“ festivalio vienas iš kūrėjų Michaelas Langas prisiminė knygoje „Kelias į Vudstoką“, jo knyga 2009 m. Nepaisant to, ką jis sakė, jis buvo pasirengęs ir jam reikėjo mažiausiai pasiruošimo ir įrangos. Pamatęs mane ateinantį, Richie atrodė išsigandęs ir bandė pasitraukti.

Havensas ir jo grupės draugai atidarė „Woodstock“ netrukus po 5 val. su „Minstrel From Gault“. Po įprasto rinkinio jie atliko kelis įrašus, norėdami atrasti laiko kitiems atlikėjams, kurie vis dar stengiasi pasiekti svetainę.

Jis, kaip ir kariuomenės vadas, tik ėjo ir ėjo, rašė Langas. Jis atsikėlė, kad išeitų iš scenos, o mes jį atsiųstume atgal. Jis neturėjo sąrašo, iš kurio galėtų semtis, bet grįžo su daina po dainos, o jo grupė sekė. Galiausiai, permirkęs prakaitu, jis pažvelgė į mus, kad tai buvo jo šeštoji ar septintoji dalis.

Prieš tą paskutinį pratęsimą Havensas kruopščiai derino savo gitarą, kol galvojo, ką jam beliko groti. Jis miniai sakė: „Laisvė yra tai, apie ką mes visi kalbame. Tai yra tai, ko mes ieškojome. Manau, kad tai yra.

Kaip Havensas prisiminė Lango knygą:

Pradedu trinktelėti gitara ir žodis laisvė man iš lūpų skamba kaip FREE-dom, FREE-dom, su savo ritmu. Mano koja ima ir įjungia gitarą į greitesnį, galingesnį ritmą. Nežinau, kur tai vyksta, bet man atrodo, kad tai teisinga, ir aš kažkaip suprantu, kad ją maišau į seną dainą - „Kartais jaučiuosi kaip be motinos vaikas“ - tai puiki dvasia, kurią mano močiutė man giedojo kaip himną. Aš augau Brukline.

Havenso improvizuota daina - iš dalies - „Laisvė! Laisvė! Kartais jaučiuosi kaip vaikas be motinos, toli nuo savo namų-tapo svarbiu trijų dienų Vudstoko renginio, kuriame dalyvavo Jimi Hendrix, The Who, Janis Joplin, Ravi Shankar ir Crosby, Stills, Nash ir Jaunas. Daina tapo tarptautiniu hitu po to, kai buvo rodoma 1970 m. Woodstock dokumentiniame filme.

Manau, kad mes kaip karta tikrai siekėme, kad kažkas panašaus įvyktų, interviu „Bloomberg“ Havensas sakė apie Woodstocką. Aš vadinu mus paskutine kalba, kai tu esi kalbama, kartai, ir dėl to mes išėjome ir pradėjome daryti savo.

Richardas Pierce'as Havensas gimė 1941 m. Sausio 21 d. Bruklino Bedfordo-Stuyvesanto rajone, vyriausias iš devynių vaikų.

Jo tėvas gamino „Formica“ stalus ir taip pat buvo gana geras muzikantas, fortepijonininkas, jaučiantis džiazą, rašė Havensas 1999 m. Jis sakė, kad jo močiutė Beatričė Elžbieta Gėja kiekviena proga praplėtė mano muzikinį įvertinimą, išmokė mane žydų liaudies dainų ir airių baladžių bei grojo senus Karibų salų muzikos įrašus, kuriuos ji parsinešė iš Barbadoso.

Paauglystėje jis baigė doo-wop grupes gatvėje ir dainavo kartu su „McCrea Gospel Singers“. Atleidęs iš portretų dailininko darbo Manheteno Grinvičo kaime, vieną dieną praleidęs darbą, jis pradėjo atlikti muziką. Pirmasis jo albumas „Mixed Bag“ buvo išleistas 1967 m.

Jis sukūrė savo įrašų kompaniją „Stormy Forest“, kuri išleido šešis jo albumus. Tarp jų buvo ir „Alarm Clock“, kuriame buvo didžiausias „Havens“ singlas, jo viršelis iš George'o Harrisono dainos „Here Comes the Sun“.

Devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose „Havens“ įrašė komercinius televizijos triukšmus bendrovėms, įskaitant „Amtrak“, „McDonald‘s“ ir „Cotton Incorporated“, rašoma „Rolling Stone Encyclopedia of Rock & Roll“.

Ilgą laiką veikęs su aplinka susijusiose priežastyse, Havensas dalyvavo Aplinkosaugos inauguracijos baliuje, vienoje iš švenčių, susijusių su prezidento Billo Clintono inauguracija 1993 m.

Jis grojo išparduotą koncertą 2009 m. Bethel Woods menų centre, Vudstoko vietoje, kaip renginių, skirtų 40-mečiui paminėti, dalis.