„Trys stendai“ yra vienas geriausių metų filmų

Frances McDormand filme „Trys stendai už Ebbingo, Misūris“. Merricko Mortono nuotr. © 2017 Twentieth Century Fox Film Corporation Visos teisės saugomosFrances McDormand filme „Trys stendai už Ebbingo, Misūris“. (Merrick Morton. 2017 m. „Twentieth Century Fox Film Corp.“) Iš kairės Frances McDormand, Woody Harrelson ir Samas Rockwellas filme „Trys stendai už Ebbingo, Misūris“ („Fox Searchlight Pictures“/2017 m. „Twentieth Century Fox Film Corp.“) Semas Rockwellas ir Sandy Martin filme „Trys stendai už Ebbingo, Misūris“. (Merrick Morton. 2017 m. „Twentieth Century Fox Film Corp.“) Frances McDormand ir Woody Harrelson filme „Trys stendai už Ebbingo, Misūris“. (Merrick Morton. 2017 m. „Twentieth Century Fox Film Corp.“)

Trys stendai už Ebbingo ribų, Misūris yra kupinas daugiau netikėtumų, nei jo pavadinimas turi skiemenų.

Tačiau vienas ypač išsiskiria.

Jūs tikitės, kad filmas bus geras, jei ne puikus, kai jame vaidins Frances McDormand kaip motina, kuri po kelių mėnesių be arešto už išžaginimą imasi vietinio policijos vadovo (Woody Harrelson) ir jo smurtautojo (Sam Rockwell). paauglės dukters nužudymą.Tai, ko nesitiki, yra juokinga.

Netgi žavinga.

Mildred Hayes („McDormand“) vieną dieną važiuoja namo, kai pastebi tris apgriuvusius reklaminius stendus iš eilės, nusileidžia į kelio pusę ir sukuria planą. Nuo nutiesto greitkelio beveik niekas nesinaudojo „Drinkwater Road“. Reklaminių stendų savininkas (Calebas Landry Jonesas) net nežinojo, kad jie egzistuoja. Vis dėlto Mildredas derasi dėl visų trijų metų nuomos sutarties ir per Velykų sekmadienį jos žinia pateikiama kaip niūrus Birmos skutimosi triptikas: išprievartauta mirštant, ir vis dar nėra suimta, kaip, vyriausiasis Willoughby?

Pasipiktinimas iš karto.

Bandydamas numalšinti Ebbingo šurmulį, mylimasis Willoughby (Harrelsonas) aplanko Mildredą ir paaiškina, kad jam nieko daugiau nepatiktų, kaip tik išspręsti nusikaltimą, tačiau liudininkų nebuvo, susigrąžinta DNR neatitiko nė vieno sistemos nario. , o kartais tiesiog nėra jokių potencialių klientų. Tada jis atskleidžia, kad miršta nuo kasos vėžio, tai ji pripažįsta žinojusi.

O tu dar iškabinai tuos reklaminius stendus? apsvaigęs Willoughby klausia.

Na, Mildredas jam sako, kad jie nebus tokie veiksmingi, kai tu kūkčioji.

Mildredas nėra tas, kurį pavadintumėte simpatišku. Ji yra įniršęs dinamo, kuris savo sielvartą nukreipia į vis didėjančią kovą su Willoughby ir pareigūnu Dixonu (Rokveliu), kurio, regis, tik ji nori.

Vis dėlto ji yra šlykštynė.

Scenarijus ir režisierius Martinas McDonaghas („Briugėje“) „Trys skelbimų lentos“ yra vienas geriausių metų filmų. Taip pat įsivaizduoju, kad „Fried Green Tomatoes“ būtų buvę, jei tai būtų tik pora valandų, kai Kathy Bates personažas rėžėsi į kitų žmonių automobilius.

Nepaisant konflikto, tarp Mildred ir Willoughby yra abipusė pagarba, kuriai Harrelsonas suteikia padorumo, nuovargio ir netikėtos išminties.

Kaip Diksonas, karštakošis girtuoklis, gyvenantis su mama ir turintis pelnytą reputaciją už tai, kad priekabiauja prie afroamerikiečių, Rokvelas suteikia gilumo ir sudėtingumo tam, kas galėjo būti vienmatė šieno sėkla. Tai vaidmuo, kuris pagaliau turėtų tapti nepakankamai įvertinto aktoriaus „Oskaro“ nominacija.

Per 115 minučių „McDonagh“ priverčia mažytį Ebbingą jaustis tarsi keistu, visiškai realizuotu miestu tokiu būdu, kad prireiks tokių televizijos serialų, kaip David E. Kelley „Picket Fences“ ar Noah Hawley „Fargo“ sezonai. Kartu su Jordan Peele „Get Out“ tai vienas iš mano mėgstamiausių šių metų scenarijų.

Pagalbiniai žaidėjai, įskaitant naudotų automobilių pardavėją Džeimsą (Peteris Dinklage'as), buvusį Mildredą (Johnas Hawkesas) ir jo 19-metę merginą (Samara Weaving)-užsukite akimirkoms, tačiau sukurkite daugiau įsimintinų personažų, nei daugelis filmų galėtų surinkti, jei jie buvo vedliai.

Kaip pagrindinis lyderis, McDormand jau artėja prie penktosios „Oskaro“ nominacijos kaip kaustinga, konfrontacinė Mildred, kuri taip pavargo, kad patraukia savo dukters žudiką atsakomybėn, jai net nesiseka pasikeisti iš apsirengusio džinsinio kombinezono kaip kareivio uniforma.

Kai kurie trijų reklaminių stendų siužeto pokyčiai yra šiek tiek patogūs. Kartais „McDonagh“ dialogas yra pernelyg tobulas ir akimirksniu primena žiūrovams, kad jie žiūri filmą, nors ir nepamirštamą.

Filmas, kurio didžiausias trūkumas yra tai, kad jis kartais būna per daug protingas?

Tai dar viena staigmena juose perpildytame filme.

céline dion @ koliziejus Cezario rūmuose Las Vegase, nv, Koliziejus, gruodžio 30 d.