Jutos „Snow Canyon“ valstybinis parkas demonstruoja puikius vaizdus ištisus metus

JutaJutos Sniego kanjonas yra fotografų rojus, iš kurio atsiveria vaizdingi atvirukų vaizdai į visas puses. (Šv. Jurgio ir Siono rajono turizmo biuras)

Nuostabios uolos ir kanjonai, žinomi kaip Sniego kanjono valstybinis parkas netoli Šv. Jurgio, Jutos, traukia lankytojus tūkstančius metų. Prieš daugiau nei 2500 metų palikti daiktai rodo, kad žmonės atvyko medžioti, rinkti maisto ir rasti prieglobstį maždaug 700 metų. Tada atėjo Anasazi, protėvių Puebloans, ūkininkai ir pueblo statybininkai, kurie okupavo vietovę daugiau nei 1000 metų.

Pietiniai pauitai sekė kitus 600 metų, kol 1800-ųjų viduryje mormonų kolonistai šioje vietovėje pradėjo gyventi. Dabar žmonės čia lankosi dėl kraštovaizdžio, istorijos ir pramogų. Jie seka daugelio skirtingų vietinių lankytojų pėdomis.

Įsikūręs apie 10 mylių į šiaurės vakarus nuo Šv. Jurgio, „Snow Canyon“ valstybinis parkas iš pradžių buvo apsaugotas 1958 m. Kaip „Dixie“ valstybinis parkas su dviem pionierių namais. Vaizdinga teritorija buvo atskirta, padidinta ir pervadinta „Snow Canyon State Park“ ankstyviesiems lyderiams Lorenzo ir Erastus Snow.Valstybinį parką supa Raudonųjų uolų dykumos draustinis, žemėtvarkos biuras, skirtas išskirtiniams kraštovaizdžiams. Sužinokite daugiau apie Raudonųjų uolų dykumos draustinį lankytojų centre 10 šiaurės ir 100 rytų Šv. Jurgio centre.

Norėdami pasiekti Sniego kanjoną, važiuokite 120 mylių 15 interstate, į šiaurę nuo Las Vegaso iki Jutos. Išeikite iš Bluff Street (18 greitkelis) St. George ir pasukite į kairę, kad pasiektumėte Snow Canyon Parkway link Ivins ir Tuacan menų centro. Vėl pasukite į kairę ir sekite parko kelią 3,5 km iki „Snow Canyon Drive“. Eikite šiuo asfaltuotu keliu iki parko pietinio įėjimo. Parko kelias yra vaizdingas važiavimas, kuriame tiriami susiliejantys kanjonai, sudarantys dykumos parko širdį.

Nuo ištraukimo iš pažiūros taškų susuktas, išgraužtas raudonas ir baltas Navajo smiltainis yra ryški panorama su ryškiais juodos spalvos kontrastais, kur senoviniai lavos srautai uždengė šviesų akmenį. Du iš to audringo laikotarpio ugnikalnių kraterių yra išplėstų parko ribų dalis į rytus nuo įvažiavimo kelio.

Parkas dirba visus metus nuo 6 iki 22 val. Įėjimo į parką mokesčiai yra 6 USD už transporto priemonę, kurioje yra iki aštuonių keleivių. Tarp patogumų yra keliolika takų, lankytojų centras, sezoninės programos, iškylų ​​vietos ir stovyklavietė su tualetais ir dušais. Norėdami gauti daugiau informacijos, skambinkite parko lankytojų centru 435-628-2255. Stovyklavietė nėra didelė su palapinių ar RV iki 40 pėdų ilgio vietomis. Naktinis mokestis už svetaines yra 20 USD be jungčių ir 25 USD su prijungimais. Tie, kurie planuoja pernakvoti parke, turėtų rezervuoti vietą telefonu 800-322-3770. Galioja priešgaisriniai apribojimai.

Klimatas beveik visus metus laikomas švelniu. Žiemos retai atneša sniego, nors į šiaurę esantys aukšti Pušies slėnio kalnai gausu. Net karštą vasarą dykuma greitai atvėsta po saulėlydžio. Dėl aplinkinių uolų, blokuojančių šviesą iš netoliese esančių miestų, naktinis dangus virš parko paprastai spindi žvaigždėmis, malonu žiūrėti.

Sniego kanjono lankytojai tyrinėja pėsčiomis, žirgais ar dviračiais, kurie yra tik asfaltuoti keliai ir takai. Techninis laipiojimas uolomis yra leidžiamas, bet ne netreniruotiems. Gali būti reikalingi leidimai. Skambinkite į parką, kad sužinotumėte apie galimybę važinėti žirgais pagal nuomojamus žirgus ar taisykles, kaip į savo parką įnešti savo arklį.

Takai įveikia 16 mylių, tiria šoninius kanjonus, po plovimų ar kopia į apžvalgos vietas. Parko takai yra nuo trumpų pasivaikščiojimų iki sunkesnių kopimų ir kelių mylių atstumo. Populiarūs trumpi pasivaikščiojimai yra maždaug ketvirtadalio mylios Jenny kanjono takas, kuris baigiasi mini plyšio kanjonu, kuriame kartais yra tekantis vanduo. Pionierių vardų takas yra trumpas pasivaikščiojimas iki vietos, kur pionieriai, naudodamiesi ašių tepalu, piešdavo savo vardus ant smiltainio sienų, pradedant 1881 m.

Sniego kanjonas yra fotografų rojus, iš kurio atsiveria vaizdingi atvirukų vaizdai. Puikūs nuotraukų prisiminimai primena šviesų dangų, ryškų smiltainį, tamsią lavą ir nuolat besikeičiančius šešėlius, taip pat nuostabius saulėlydžius, žvilgantį naktinį dangų ir netikėtus laukinių būtybių, vadinančių šį parką namais, kadrus.

Sekmadieniais pasirodo Margo Bartlett Pesek rubrika „Savaitės kelionė“.